Enerģijas monitoringa platforma papildināta ar vēl vienu jaunu moduli

Jautājums par pašvaldību spēju pielāgoties klimata pārmaiņām šobrīd kļūst arvien aktuālāks. Tas visbiežāk ir saistīts ar plūdiem, bet ir arī citi izaicinājumi, piemēram, ilgstošs sausums, kaitēkļi u.c. Tā rezultātā jautājumi, kas skar pašvaldības infrastruktūras spēju pielāgoties klimata pārmaiņu radītājām sekām, arvien biežāk nokļūst pašvaldību dienaskārtībās.

Lai pašvaldībām palīdzētu risināt jautājumus, kas skar arī klimata pielāgošanos, projekta OwnYourSECAP (vairāk par projektu šeit: www.ownyoursecap.eu ) ietvaros esam papildinājuši Enerģijas monitoringa platformu ar jaunu moduli – pielāgošanās klimata pārmaiņām monitorings (turpmāk – klimata modulis)

Šis modulis ir ērts un viegli pārskatāms rīks, kurā jebkura pašvaldība var uzsākt veidot datu uzskaiti ne tikai par pielāgošanās pasākumiem, sekot līdzi to efektivitātei, bet arī saprast, kuri sektori ir prioritāri – kuras ir pašvaldības neaizsargātās vietas, piemēram, krastu zonas erozija vai ekonomiskie zaudējumi lauksaimniecībā ilgstoša sausuma un karstuma dēļ utt.

Klimata modulī  tiek uzraudzīti sektori, riski, indikatori un pasākumi. Katru sektoru skar kāds no riskiem un bieži vieni un tie paši riski var ietekmēt vairākus sektorus. Ievainojamības indikatori, savukārt, tiek atlasīti ar mērķi izmērīt, vai pašvaldības ieviestie pasākumi palielina pašvaldības klimatnoturību. Indikatorus izmanto, lai uzraudzītu un kvantificētu riska ietekmi uz sektoru. Pasākumu jēga ir mazināt ievainojamību pret riskiem un novērst un mazināt risku radītās sekas, ko atspoguļo indikatoru vērtības.

Esam sagatavojuši īsu instrukciju, kā izstrādāt Jūsu pirmo pielāgošanās klimata pārmaiņa monitoringa pārskatu Jūsu pašvaldībai! Tā pieejama šeit: https://plano.lv/jaunumi/jauns-riks-pasvaldibam-kas-atvieglos-pielagosanas-klimata-parmainam-monitoringu/

Būsim priecīgi, ja padalīsieties ar mums arī ar savu pieredzi, rakstot uz platforma@ekodoma.lv.


Visi raksti
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram